Prospera oppretter pro bono-team for Veslefrikk
Flere enn 5000 barn har komponert eget musikkstykke i skolen takket være Veslefrikk. Denne innsatsen synliggjør og feirer barns kreativitet og kompetanse. Vinneren får nemlig fremført sin komposisjon på høytideligvis av selveste Kringkastingsorkesteret i Store studio på NRK.
Denne innsatsen er verdifull og Prospera setter nå sammen et pro bono-team som skal hjelpe Veslefrikk-ildsjelene løfte blikket mot en strategisk satsing for fremtiden. Vi gjør dette i samarbeid med Sparebansktiftelsen DNB.
Prospera-teamet skal utarbeide en strategi frem mot 2022 for en bærekraftig økonomi. Hovedmålet er å identifisere hvilke aktiviteter som skal tilbys og hvordan disse skal finansieres. Teamet skal se på dagens aktivitetsnivå i lys av kostnader og inntekter og lage en strategi for tre år frem. Dette innebærer å se nærmere på inntektsgrunnlaget de ulike aktivitetene gir og lage en prognose som kan danne et godt grunnlag for strategiske avveininger.
Nøkkelinformasjon om pro bono-prosjektet:
- Oppstart: Primo september
- Team: Tverrfaglig team av konsulenter med lang erfaring innen sine fagfelt
- Varighet: 3 måneder, ca 5 timer i uka, inkludert møtetid,
- Arbeidstid: Kveldstid, ett møte i uka
- Teamet får supportering av Prosperas administrasjon
- Teamet blir medlemmer i Prosperas nettverk for kompetansebasert frivillighet
- Du må ha minimum 3 års erfaring fra fagfeltet du bidrar med
Leveransen inkluderer:
- Økonomisk prognose tre år frem
- Stakeholderanalyse – hvem er potensielle samarbeidspartnere?
- Alternativer for inntjening og teamets anbefalinger
- Handlingsplan for 2019 mot bærekraftig økonomi
- En “salgspakke” i ppt-format Veslefrikk kan nytte mot nye og eksisterende samarbeidspartnere
Vi setter sammen et tverrfaglig team som skal inneholde:
- forretningsutvikler
- økonom
- jurist (forretningsadvokat)
- organisasjonsutvikler
- prosjektleder