Prospera vokser – nå søker vi nøkkelspillere i Bergen og Stavanger
Frivillige, ansatte og samarbeidspartenere kunne tidligere denne høsten juble over tildeling via statsbudsjettet.
Ved tildelingen sa daværende kulturminister Abid Raja: “Prospera representerer en ny type frivillighet, med fagpersoner som donerer kompetanse. Vi ser at denne pro bono-aktiviteten styrker frivillige organisasjoner og bidrar til å bygge en sterk og uavhengig sektor. Vi har derfor satt av 1,5 millioner kroner til Prospera, slik at de blant annet kan øke sin tilstedeværelse flere steder i Norge.”
Den nasjonale skaleringen er i gang, og vi starter i Bergen og Stavanger. Prospera ansetter nå en regionsansvarlig i hver av byene. Oppdraget er å bygge Norges mest meningsfylte konsulentselskap.
“Vi har sterke nettverk og gode partnere i begge byer og vi har allerede gjennomført svært mange vellykkede prosjekter. Utgangspunkt for å etablere lokale Prospera-kontorer er med andre ord meget bra.” sier daglig leder i Prosperastiftelsen Magnus Vøllo.
Mer om stillingen finner du ved å klikke på lenkene under. Tips gjerne aktuelle kandidater i ditt nettverk om denne unike muligheten.

Stillingsutlysning Regionsansvarlig i Prospera Bergen
